חנוכה, חג יפה כל כך. ריכזנו לכם 14 פעילויות חנוכה מגניבות למשרד!

הבלוג נכתב על ידי

אורן שריג

אורן שריג

שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook

חנוכה הוא חג יהודי מיוחד ומרגש, חג של אור. ומן הראוי שגם מקומות עבודה יחגגו אותו כמו שצריך. חברות וארגונים רבים מארגנים לעובדיהם מסיבות חנוכה מרשימות, אך לא צריך תקציב גבוה בשביל לארגן זאת. וזוהי יכולה להיות הזדמנות מעולה להעלות את המורל של העובדים, להתערבב ולהכיר, לבטא הכרת תודה ולחגוג הישגים. 

התקופה הארוכה בין סוף תקופת החגים באוקטובר לבין חנוכה בסוף דצמבר מרגישה לעיתים כמו נצח. לכן, עובדים רבים רק מחכים להפוגה קלה, מנוחה, וסיבה למסיבה. אירועי חנוכה בעבודה יכולים לבוא לידי ביטוי בהרמת כוסית, יום שלם, או מסיבה לעובדים עם המשפחות שלהם. ניתן להכין אירועים בתקציב גבוה או תקציב נמוך יותר אבל כך או כך חג החנוכה מביא עימו שמחה רבה ששווה לחגוג אותה!

על מנת לסייע לכם להפוך את חג החנוכה למיוחד גם במקום עבודתכם, ריכזנו עבורכם מספר רעיונות יצירתיים לחגיגת החנוכה במשרד :

 1. הדלקת נר במשרד עם כלל עובדי החברה
  זוהי פעילות שעשויה להיחשב ״נדושה״, אבל מה בעצם יותר כיף מלהדליק נר במשרד, מוקפים בהמון סופגניות ולביבות ושרים את שירי החג? תמיד תוכלו לשדרג את הדלקת הנר עם פעילות מצחיקה ומעניינת, עם סיפור מהיהדות, או עם מתנות שוות לעובדים

   

 2. החלפת מתנות (כל מתנה עד 20 ש״ח)
  כמו הגמד והענק, רק בחנוכה! הפעילו את העובדים ודרבנו אותם לגלות יצירתיות על ידי יצירה או רכישה של מתנה סמלית ששוויה עד 20 ש״ח. כל עובד יקבל שם של עובד/ת אחר ויצטרך להתאים את המתנה לפי מה שהוא חושב שהצד השני יאהב. המתנה צריכה להיות סמלית ובעלת ערך רגשי כלשהוא.

   

 3. קריוקי
  קריוקי זוהי פעילות שהעלות שלה נמוכה אך הערך שלה גבוה! את מי זה לא מצחיק במיוחד לשמוע את הקולגות או את המנהלים עושים מעצמם קצת צחוק? תוכלו לדרבן את ההשתתפות על ידי הכרזה על תחרות, כאשר המנצח מקבל פרס. את צוות השופטים תבחרו באקראיות בהגרלה או שתבצעו הצבעה של כלל העובדים ומי שיקבל הכי הרבה קולות יהיה המנצח. גם תחרות בזוגות תופס.

   

 4. משחקים קבוצתיים
  צרו משחקים קבוצתיים שיעלו חיוך על הפנים של העובדים 🙂
  תוכלו ליצור צוותי עבודה אשר יהיו מורכבים מעובדים ממחלקות שונות על מנת לסייע להם להתערבב ולהכיר. כך באותה נשימה תחושת המשפחתיות והמורל הצוותי יגדל. 

 5. תחרות חנוכיות סטייל ״עשו זאת בעצמכם״
  בקשו מראש מכל מחלקה להכין את החנוכייה הכי מושקעת שלה! החנוכייה צריכה להיות בסגנון Do it yourself על מנת לעודד את החשיבה והיצירתיות. כמו למשל: יצירה של חנוכייה מבקבוקים משומשים. כל החנוכיות יובאו להדלקת הנר המרכזית, וכולם ידליקו את החנוכיות ביחד כאשר האור כבוי. המחלקה המנצחת תזכה בפרס.

 6. ארוחה חגיגית
  בקשו מכל עובד להביא את המאכל הכי פופולרי אצלו במשפחה. הקדישו שעה לארוחת צהרים במשרד אשר מורכבת מכל המאכלים המעניינים שהעובדים הביאו. רק אל תשכחו לדאוג לסופגניות לקינוח 🙂

 7. בינגו חנוכה
  חושבים שבינגו מיועד לאנשים מבוגרים שנמצאים בדיור מוגן? חישבו שנית. בינגו יכול להוות פעילות מעניינת ומגניבה גם לאנשים צעירים, במיוחד אם זה לעובדים שלכם, במיוחד אם זה בחנוכה!

 8. גב אל גב 
  הכינו שאלות ותשובות על חנוכה. כיתבו שאלה על פתק אחד ואת התשובה לשאלה על פתק אחר. הדביקו לכל עובד פתק כאשר התפקיד של העובדים יהיה לחפש את בן הזוג ולאתר מה כתוב על גבו.

 9. כד קטן, כד קטן..   
  לא רק בפסח אפשר לשחק באפיקומן! חלקו את העובדים לצוותים ותנו להם פתק עם רמז, הרמז יוביל אותם לרמז הבא ולרמז הבא וכן הלאה.. עד שבסוף הם יגיעו לכד חנוכה! הקבוצה המנצחת תקבל פרס 🙂

 10. איזה שיר זה?
  שחקו משחק עם העובדים. השמיעו שירי חנוכה ללא קול ובקשו מהם לנחש את שם השיר. העובד/ת שמנחש הכי הרבה שירים הוא המנצח

 11. פיניאטת סביבון
  יש פה מישהו שלא יודע מה זה פיניאטה? הזמן להכיר! מה יותר כיף מלראות את העובדים משתחררים קצת? הכינו פיניאטה לחנוכה ומלאו אותה בהפתעות טעימות. כסו לעובדים את העיניים וסובבו אותו מספר פעמים, בעזרת מקל הוא יצטרך לנסות לשבור את הפיניאטה. לכל עובד יש 3 הזדמנויות ולאחר מכן הניסיון יעבור לעובד הבא.

 12. קשטו סופגניות
  קנו סופגניות בהתאם למספר העובדים. בנוסף, קנו מזרקים, סוגי מילויים, קרמים, וקישוטים אכילים אחרים. כל עובד יכין לעצמו סופגניה יצירתית המקושטת על פי ראות עיניו. יאמי!

 13. פעילות הניסים
  צרו 8 סיפורים (בהתאמה ל 8 ימים) של ניסים שקרו בעולם, ניסים שקרו לעם היהודי, ניסים בטבע וכו׳.. ספרו על הניסים הללו באירוע הדלקת הנר.

 14. יום התנדבות בקהילה
  פעילות שמומלצת לכל מועד ובכל חג! 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

עוד עשוי לעניין אתכם/ן ...

סגירת תפריט

בואו למצוא את העבודה הבאה שלכם